GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2011-01-04 22:33:00

iwonka-88

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-04
Posty: 1
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i68 4G
Operator: Orange, Era

JAK WYŁĄCZYĆ WLAN ONLY

Otóż szukałam, szukałam i znalazłam! Zablokowałam sobie połączenia wychodzące tak jak wiele innych osób poprzez wciśnięcie WLAN ONLY, ale kto szuka nie błądzi. I tak posiadam Sciphona i68 4G.  przeklejam z angielskiego forum tekst:
put 2 chips on cell
Disable WLAN.
1-enter in factory mode *#3646633# (ja użyłam *#82043036#, bo tamten mi nie działał) W zasadzie wykonałam punkty do 6 dalej niechcący wróciłam do głównego menu, ale i tak wszystko działa rewelacyjnie!
2-go to RF Test Tool
3-choose GSM, confirm OK!
4-go to Power scan
5-Select Band DCS1800 click OK
6-the cell frozen
7-wait for 3 minutes testing
8-while testing connect to a pc using the USB cable (do NOT select ANY of the options appearing on the cell screen)
9-Click the CENTER button of the cell until you go back to principal menu
10-go to settings/network settings and choose GSM Preferred or any other option (except WLAN only!!)

In this way the cell does not reboot, and the wifi application stays off, so the option can now be changed...

Specjalnie by zamieścić tę oto cudowną instrukcję założyłam konto na forum

Offline

 

#2 2011-02-26 23:38:57

RAFALEK

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-26
Posty: 1
Punktów :   

Re: JAK WYŁĄCZYĆ WLAN ONLY

Także mam problem z wyłączeniem WLAN only w SciPhonie I68 4G. Czy mógłbym dostać szczegółową instrukcje jak to wyłączyć? Jestem zielony jeśli chodzi o ten telefon. Mam go dopiero dwa dni. Gdzie mam wpisać te kody i jakie one są? Z góry bardzo dziękuję.

PhM edit: Nie musisz pisać Caps-Lockiem, my widzimy

Ostatnio edytowany przez PhoneMaster (2011-02-27 01:13:36)

Offline

 

#3 2011-02-27 10:21:05

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: JAK WYŁĄCZYĆ WLAN ONLY

Moje tłumaczenie tekstu napisanego przez iwonka-88

1-wejść w tryb: factory mode *#3646633# (ja użyłam *#82043036#, bo tamten mi nie działał) W zasadzie wykonałam punkty do 6 dalej niechcący wróciłam do głównego menu, ale i tak wszystko działa rewelacyjnie!
2-przejść do RF Test Tool
3-wybrać GSM, potwierdzić OK!
4-przejść do Power scan
5-Wybrać Band DCS1800 kliknąć OK
6-telefon się przywiesi
7-Odczekać 3 minuty podczas testów
8-Podczas testów podłącz do komputera używając kabla USB (NIE wybierać żadnej opcji pojawiającej się na ekranie)
9-przycisnąć centralny przycisk telefonu dopóki cofniesz się do głównego menu.
10-przejdź do settings->network settings /*ustawienia-> ustawienia sieci*/ i wybierz GSM Preffered lub inną opcje (po za WLAN olny!!)

Tym sposobem telefon się nie zresetuje /*nie do końca to załapałem*/, i aplikacjia WiFi pozostaje wyłączona, więc opcja może być teraz zmieniona...

Kody wpisujesz tam gdzie wybiera się numer telefonu, jeżeli wpiszesz poprawny kod to zaraz po wpisaniu telefon powinien na niego zareagować (bez żadnego potwierdzania)

Możesz też sprawdzić kod: *#43166*# jak tamte nie zadziałają.


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl