GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-10-31 15:40:00

xtro

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 3
Punktów :   

rodzaje sci phona... pomóżcie wybrać nowicjuszowi

Zacznę tak... sciphona oglądam od jakiegoś czasu w testach, na aukcjach i zarówno wygląd (iphona) cena jak i możliwości skłaniają ku zakupowi, tym bardziej, że należę do konserwatystów - ostatni telefon jaki nabyłem to A925 sprzed 5 lat albo i więcej i używam również bardzo starej , ale znakomicie mi pasującej Nokii 9210, który jak na moje potrzeby jest idealny - jednak powoli starzeje się i wypadało by coś kupić. I tu mam pytanie do Was:

Na aukcjach Sci Phone jest podawane w różnych wersjach - nawet pojawiły się: "nowy soft 2010 i 2011!" (?). Mnie zainteresował jednak taki z wysuwana klawiaturką (szukam zastępcy 9210) czym się te dwa modele różnią napiszcie proszę:

http://allegro.pl/telefon-sciphone-i9-n … 62729.html

od http://allegro.pl/najnowszy-i9-slide-du … 62451.html

zdaje się , że ten drugi ma poza klawiaturą TV i wifi  (cholercia co to się porobiło - telefon do komputera gratis, albo kupując telefon komputer gratis... trudno to już rozróżnić.. )

Czy są więc jakieś inne różnice - szybszy procesor, czy lepiej napisany system? Proszę o Wasze opinie - bo jeszcze się alternatywnie zastanawiam nad czymś takim (prawie jak nokia 9210 ) :
http://allegro.pl/wyprzedaz-n97-3-2-lcd … 62613.html

Może ten jest szybszy od "sci"

...będę wdzięczny za wszelkie sugestie i napiszcie jak jest z oprogramowaniem na te telefony , czy "syfon" ma dostępne dużo softu np. edytor textu i jakis emulator na niego gameboya

Offline

 

#2 2010-10-31 18:50:53

Avallach

VIP

Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 67
Punktów :   
Model telefonu/ów: M. Milestone, SciPhone i999
Operator: PLAY

Re: rodzaje sci phona... pomóżcie wybrać nowicjuszowi

Jeśli szukasz czegoś z klawiaturą, mój kolega baaardzo entuzjastycznie podchodzi do tzw n97, telefonu inspirowanego Nokią (z tym że czeka na telefon już ponad 1.5 m-c). Jest on nieco droższy od SciPhona, jednak jeśli dużo piszesz, nieprecyzyjny panel dotykowy i źle zaprojektowana standardowa klawiatura ekranowa mogą naprawdę irytować. Radzę też bardzo uważać na sprzedawców, niedawno sam niemal się złapałem (dokonałem zakupu, na szczęście nie zdążyłem zrobić wpłaty), widzę że wszystkie aukcje które podlinkowałeś tak jak moja zostały usunięte. Najlepiej kupować u sprawdzonych sprzedawców (jak masterselling) lub prowadzących zarejestrowaną działalność handlową w Polsce (drożej).

Co do oprogramowania, teoretycznie jest dostępna Java, ciężko jednak z kompatybilnością wersji platformy i wyświetlaczem dotykowym. Najpożyteczniejsze aplikacje których sam używam można znaleźć tutaj: http://www.uziwamp.pun.pl/viewtopic.php?pid=8863 .
Co do emulatorów, znalazłem vNes i coś do commodore'a, niestety oba nie działały. Z pierwszym zaszedłem o ile pamiętam bardzo daleko, udało mi się scrackować, jednak z dziwnego powodu nie widział dodanych gier w związku z czym mogłem tylko oglądać demo graficzne. Na prędkość nie narzekam, nie wiem co właściwie może na takim fonie mulić.

Offline

 

#3 2010-10-31 21:10:00

xtro

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 3
Punktów :   

Re: rodzaje sci phona... pomóżcie wybrać nowicjuszowi

No to miałem nosa, bo użytkownik ten mi ładnie odpisywał na pytania... miał sporo pozytywów i zero negatywów... Ale zerknąłem na aukcje i były po 3 zł jakieś. Zero sprzedanych telefonów. A chciałem już zamawiać, jednak postanowiłem poczekać aż jakiś fon sprzeda... Też myślę o N97 o dużo droższy nie jest, a na youtube testy ładnie się prezentują. Może się więc a niego zdecyduję.

Offline

 

#4 2010-11-05 17:34:50

 marxxx

Aktywista

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: rodzaje sci phona... pomóżcie wybrać nowicjuszowi

N97 jest wiele wersji i te tanie mają sporo wad, zapytaj użytkowników tych fonów od kogo kupili i jak się sprawują.


telchina.pl to największe forum o chińskich telefonach w tym na temat  telefon Lenovo A820 i innych.
> > WYSZUKIWARKA < <

Offline

 

#5 2010-11-09 12:39:34

Avallach

VIP

Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 67
Punktów :   
Model telefonu/ów: M. Milestone, SciPhone i999
Operator: PLAY

Re: rodzaje sci phona... pomóżcie wybrać nowicjuszowi

Kolega o którym pisałem już go ma, mogę go poprosić o wypowiedź jeśli chcesz. Telewizja wbrew pozorom i tego co mi tu napisano działa, choć trzeba znaleźć miejsce ze znośnym odbiorem. Przypadkiem niestety zamówił wersję mini która ma sporo mniejszy wyświetlacz (ok 2.5"). Dotąd też pomimo WSZELKICH kombinacji nie zdołaliśmy włączyć pisania dużych liter. Telefon ma za to dobry aparat, nieporównywalnie lepszy niż w moim SciPhone. Klawiatura jest niewątpliwą zaletą, jednak przy tym rozmiarze wyświetlacza nie zamieniłbym się - jeśli kupować, to z wyświetlaczem przynajmniej 3".
Dodatkowo z tego co przeczytałem telefon ma wbudowany GPS (kolega chyba jeszcze nie testował).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl