GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


  • Index
  •  » NOKIA
  •  » Nokia N8 - brak neta i wysylania mms

#1 2011-06-01 16:23:29

misiak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 2
Punktów :   

Nokia N8 - brak neta i wysylania mms

Hej,
mam telefon w sieci plus. Jednak od samego poczatku nie moge uruchomic neta. pojawia sie info: "laczenie blueconnect" po czym "operacji nie mozna wykonac" i "sprawdz ust. pol". Wchodzilam w ustawienia, robilam tak jak karza w instrukcji, ale nic to nie dalo. Dodam, ze co prawda tel bez simloka, ale kupiony w salonie ery. W ustawieniach neta byla era, ale usunelam ja. Problem dalej ten sam. To samo tyczy sie mms-ow, ktorych juz w kolejnym telefonie nie moge wysylac, nawet w tym, ktory kupilam w sklepie nokii.
*101# - pojawia sie info "niepoprawne polecenie".
Moze mi ktos pomoc?

Offline

 

#2 2011-06-02 09:23:19

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: Nokia N8 - brak neta i wysylania mms

menu-> ustawienia-> łączność-> ustawienia -> sieci docelowe-> Internet: Tutaj utwórz punkt dostępu z plusa I ustaw mu najwyższy priorytet (chyba że masz w domu jakieś WiFi to wtedy niech WiFi ma wyższy priorytet)
Jak w sieci docelowej nie masz punktu Internet to możesz go utworzyć. Opcje -> nowa sieć docelowa. I utwórz sieć "Internet", a do niej dodaj punkt dostępowy z plusa. Aha i na koniec wybierz sieć Internet jako domyślną (Opcje -> połączenie domyślne)
menu-> ustawienia-> łączność-> ustawienia ->VPN -> reguły VPN : napisz mi co się tutaj znajduje, jeżeli cokolwiek tam masz.


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#3 2011-06-02 11:40:01

misiak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 2
Punktów :   

Re: Nokia N8 - brak neta i wysylania mms

'siec docelowa' - 'internet' juz mialam ustawiony. Musialam teraz tylko utworzyc punkt dostepu dla plusa, bo byl tylko blueconnect (wczesniej byla "era", ktora wywalilam).
natomiast co do ostatniego punktu. Wchodzilam w ustawienia tak jak pisales i... nie mam VPN. Po wybraniu ostatniego "ustawienia" pojawiaja mi sie do wyboru:
- przelacz na wlan (mam ust. - tylko znane wlan)
- wyk. dan. we wlas. kraju (mam - tylko siec macierzys.)
- wyk. danych za granica (ust. - tylko siec wlan)
- sieci docelowe (tu dodalam punkt dostepu dla plusa i zmienilam dla niego priorytet)

Ale dzieki wielkie, bo internet juz mi chodzi! Po stokroc dzieki!

w sprawie mms-ow zapewne musze udac sie do samego plusa?
No i mam nadzieje, ze jak wyjade za granice to bede mogla normalnie dzwonic, bo w zaleznosci od telefonu sa z tym problemy (w jednej nokii za granica moge odbierac tylko smsy, przekladajac karte do drugiej nokii moge wysylac smsy i dzwonic). Pewnie to tez gdzies w ustawieniach siedzi, tyko gdzie moglabym to sprawdzic? Bo nie chcialabym sie na miejscu zorientowac, ze cos jest 'nie halo'.

Ostatnio edytowany przez misiak (2011-06-02 11:46:29)

Offline

 

#4 2011-06-03 22:02:47

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: Nokia N8 - brak neta i wysylania mms

Najwcześniej w niedziele wieczorem będę miał dostęp do N8 (bo to była nokia kolegi z mieszkania) i jak będę pamiętał to mogę się wtedy rozglądnąć za jakimiś ustawieniami odnośnie roamingu.


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 
  • Index
  •  » NOKIA
  •  » Nokia N8 - brak neta i wysylania mms

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl