GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2011-05-06 01:38:07

puszkin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-06
Posty: 6
Punktów :   

i9+++4NG

Witam
Jako nowy na forum WITAM FORUMOWICZÓW
Mam taki problem
Zakupiłem fona w opisie aukcji widnieje jako i9+++4NG, i tu zaczynają się schody.
opis aukcji i fotki
aPhone i9+ 4NG. Podam numer aukcji na all....1576534735
Najnowsze oprogramowanie ikony menu język polski, nawet nie wiedziałem ze w języku polskim mamy takie wyrazy heheheh ,to jeszcze da się przejść.
fonik pokazany na fotkach z włączonym ekranem ma tzw.6 ekranów(stron),i chyba kamerkę przy głośniku ja w tym fonie mam 4 strony i nie mam kamerki( to też da się przejść)
Ciekawostką jest to iż na fotkach jest jeszcze ruchomy ekran (tzw. żyro),ja jeszcze nie doszedłem do tego jak to odpalić. W opisie jest napisane że ma być z lampą błyskową ale też jeszcze nie doszedłem do tego jak to odpalić.
Kurde ale w opisie jest napisane że ma być kompas i co!!! dupa nie ma..... jestem pełen rozpaczy......
Ale wracając do tematu,otrzymałem od sprzedającego instrukcje SZYBKI START Z TWOIM NOWYM TELEFONEM SciPhone I9 po POLSKU. Wygląda to tak , 6 kartek A4 na których jest między innymi napisane jak mam zamontować kartę pamięci,odtwarzać muzę i same takie badziewia, nic szczególnego pomocnego. I tu przychodzi mi na myśl stwierdzenie niektórych forumowiczów iż Chiny robią szajs ale jak zobaczyłem tą instrukcję i popatrzyłem na fona to jakoś tak odwrotnie te słowa działają.Sprzedawca fona z tą instrukcją narobił szajsu.

Kurde ale się rozpisałem......

Mam takie pytanie CO JA KU........ KUPIŁEM!!!!!!(wiem  telefon)
Jak na razie do fonika nie mam zastrzeżeń. Morze ktoś z was ma to cudo i potrafi mi odpowiedzieć na moje pytania.Niewiedza mnie poprostu dobija.Gość który sprzedał mi fona nie odbiera telefonu nie odpisuje na maile. Za tą kasę którą dałem za fona to nawet nie chce mi się jechać do Rybnika by osobiście zapytać sprzedającego.
Proszę was o podpowiedź jak te wymienione elementy odpalić ,może jakieś info co do typu jaki system procesor lub ewentualnie link do informacji pewnych.Jeśli ktoś posiada instrukcję pełną którą może się podzielić będę wdzięczny.  Proszę o wyjaśnienie różnicy miedzy sciphone a aphone ,i86 ,przepraszam z góry że nie posiadam tej wiedzy.
A tak z wypasu to fonik ma bluetooth i jedną z ikonek mam podpisaną po rosyjsku KNIGI (przepraszam za opis fonetyczny)
pozdrawiam

Offline

 

#2 2011-05-06 09:18:40

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: i9+++4NG

Teraz jestem na telefonie ale postaram sie temu blizej przygladnac jak wejde na kompa.
Moje pytania:
Jaka jest rzeczywista rozdzielczosc wyswietlacza? Na aukcji bylo napisane "3,2 cala WQVGA , 480 x 640 px", a WQVGA to 432 × 240, nastmiast 640 x 480 to rozdzielczosc VGA
Jaki masz akumulator do telefonu? Na aukcji bylo napisane ze ma byc BL-4C.
Czy masz mozliwosc zrobienia zdjec telefonu?
Jakiej rozdzielczosci jest aparat? Znaczna czesc chinczykow ma aparaty VGA (640x480) wbrew zapewnien sprzedawcow
Jaki model telefonu jest zapisany pod bateria?


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#3 2011-05-08 16:18:44

 PhoneM

vAdmin Widmo

Skąd: Wołomin
Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 335
Punktów :   
Model telefonu/ów: iPhone 13 Mini (256GB)
Operator: Orange

Re: i9+++4NG

Dobra, jak już tu kiedyś pisałem, chińscy sprzedawcy, mają taką wyobraźnię, że głowa mała, tak jak michal wyżej napisał, to ściema, parametry rzeczywiste się w ogóle nie zgadzają, z tymi w aukcji. Co do diody LED, nie łudź się, nie ma jej tam, za zwyczaj jest to okrągły przeźroczysty plastik a w środku, też kwadratowy plastik imitujący diodę, rotacja ... hmmm ... nie wydaje mi się, żeby w syfonie było wbudowane menu iPoda xD

Podsumowując, na tej aukcji było zdjęcie z internetu iPhone'a 3G, a parametry są z kosmosu ... radzę Ci, weź go sprzedaj wyrzuć, lub co Ty tam chcesz i kup jakiś normalny markowy telefon, polecam Ci te z Androidem

Pozdro.


Było, minęło.

Offline

 

#4 2011-05-08 19:15:06

puszkin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-06
Posty: 6
Punktów :   

Re: i9+++4NG

Witam
Przeprasza za zbyt długą nieobecność na forum , taka praca.
Mogę coś więcej powiedzieć o fonie.
bateria z zestawu który otrzymałem wytrzymuje max 10 godzin 3,7V/600mAh.
Ma trochę słaby głośniczek słabo słychać rozmówce w skali 0-10 określam na 7.
Teraz to co widać po wyciągnięciu bateryjki.
kod kreskowy imei 1 i imei 2, znaczki Bluetooth, TV Products znaczek gdzie zapodać kartę micro sd i karty sim.
Koło obiektywu aparatu faktycznie jest dioda, mogę ją uruchomić w menu i mieć latarkę (światełko mnie poprostu oślepiło musiałem zapalić zapałkę by stwierdzić co się dzieje).
Muzyka słyszalna z tego czegoś co nie potrafię zidentyfikować to porażka,ogólnie to jeśli chcę słuchać na maxa to jest przesterowane.Ciekawostka ,jeśli przypiszę fotkę do kontaktu i do tego oczywiście muzę i będzie muza na maxa to jesli dana osoba zadzwoni do mnie to nie ma szansy odebrać.Zdjęcie przykrywa suwak odblokowania fona dodatkowa tak mi się wydaje muzyka przywiesza fona.Zmiana ustawień pomogła.Dziś jeszcze zapodam fimiki do tego czegoś.Fajna spraw z ładowarką,kabelek usb poprostu wsadziłem w moim autku do panela medialnego i fonik zaczyna się ładować .Wyświetlacz faktycznie ma 480 x 640 px,tylko ile to cos ma kolorów to sorki nie powiem.Panowie często zmieniam fony z przyczyn różnych ostatnio nokię przejechał samochód,wcześniej po imprezce i wizycie w toalecie zbyt mocno przechyliło mnie i tel wylądował w oceanie heheheheh. Ciekawość oraz niskie koszta skusiły mnie do aktu desperacji i kupna tego czegoś.Ale i tak postanowiłem odwiedzić sprzedającego by osobiście zapytać o to coś. Ale naprawdę zdaję sobie sprawę ze za tą kasę to porszaka nie będę miał.
Dziękuję kolegom za zainteresowanie
ps
z zainteresowaniem czekam na odpowiedzi dodatki opis i pomoc w rozwiązaniu problemu

Offline

 

#5 2011-05-10 19:59:13

puszkin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-06
Posty: 6
Punktów :   

Re: i9+++4NG

Witam
Udało się odczytać *#66*#
Version:
k502_6253_09A_Multi_Lang_002_TV_V01.01
BT:
MT6612
FM:
CL6012X
Flash model:
samsung_256_64
GSM Quad band:
850/900/1800/1900
i to by było na tyle z kodów które działają na tym fonie.
I czy po tych informacjach dalej jest to sciphone i9+++ 4NG?
Udało się dodzwonić do sprzedającego który potwierdził brak kompasu brak lampy błyskowej brak obracającego się ekranu. Otrzymałem też maila z informacją jak trzeba zaktualizować w tym fonie JAVE.
cytat!!!!
Obsługa aplikacji JAVA :



1      Należy pobrać z Internetu aplikacje JAVA. Jest ona ogólnodostępna i bezpłatna. (w przeglądarce nalezy wpisać java)

2      Następnie należy skopiować plik w dowolne miejsce na karcie pamięci za pomocą dołączonego kabla USB.

3      W MENU głównym wybierz przycisk DOCUMENTS, a następnie wybierz lokalizacje Twojego pliku JAVA.

4      Kliknij plik instalacyjny JAVA.

5      Po zakończeniu instalacji wejdź ponownie do głównego MENU i wybierz przycisk JAVA.

6   Teraz możesz bez problemu korzystać z aplikacji wykorzystujących platformę JAVA takich jak GRY i PROGRAMY UŻYTKOWE.



i tu mam problem
otwieram folder MENADZER PLIKÓW >TELEFON>OTWÓRZ> a tam mam foldery:Audio,Ebook,MY Music,Photos,Received,Videos.i to wszystko.Więc kurde nie ma folderu JAVA.
Co do wpisu w przeglądarce java i już to coś nie chalo jakoś nie umię szukać.
Panowie może jakaś podpowiedź, cudowny link .

Teraz ciekawostka
DODAWANIE STRON
Poprostu ikonke z ostatniej strony przeniosłem dalej i w ten sposób powstała nowa strona.
LIKWIDOWANIE STRONY
Tą samą ikonkę cofnąłem na wcześniejszą stronę i pusta strona sama się zlikwidowała.
Chciałbym wiedzieć jak się dodaje ikony, sprzedający potwierdził tą opcję!!!!!!!!!!
pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez puszkin (2011-05-10 23:50:03)

Offline

 

#6 2011-05-11 09:51:12

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: i9+++4NG

Zacznę od sprzętu:
CPU telefonu jest prawdopodobnie układ MT6253

● GSM/GPRS Class 12 //obsługiwany GPRS
● ARM7-EJ 104MHz //rdzeń procesora
● Support up to 262K color WQVGA LCM //maksymalnie obsługiwana rozdzielczość wyświetlacza - 432×240 z 262 tyś. kolorów
● Support up to 2MP camera (YUV) //maksymalny obsługiwany aparat
● CIF 30fps video decode //dekoduje filmy w rozdzielczości do 352 x 288 (prawdopodobnie 3gp) przy 30 klatkach na sekundę
● Support dual-standby single talk //układ obsługuje dwa SIM-y, ale tylko jeden może w danym czasie nadawać (rozmowy)
● Integrated Class-AB/D audio amplifier (700mW@3.7V) //wzmacniacz 700mW
● Pre-integrated with MediaTek’s highly proven SW platform. //takie bzdety na temat OS w telefonie

Odnośnie linku z javą to napisz do gości żeby podał ci dokładny link bo nie wiem nawet w jakim formacie powinien być ten plik z javą. Jak już ściągniesz plik na telefon to (rzekomo) masz tylko uruchomić ten plik.


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#7 2011-05-11 22:55:56

puszkin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-06
Posty: 6
Punktów :   

Re: i9+++4NG

Eloooo
Jestem już po kolejnej rozmowie ze sprzedającym.
Ja o wozie on o kozie już mnie dobija sprawa.
W sumie zaczyna mi wisieć sprawa JAVY i tak nie mam tego pier.... folderu documents.
potrzebuję wiedzieć jak się dokłada ikony do pulpitu.Gostek ze swoickim spokojem opowiedział mi iż po instalacji programu ikonkę można dodać do pulpitu.
Przeszukałem kilkanaście stron pościągałem sporo instrukcji ale i tak nie mam info o tym złomie i9+++4ng nie ma.Ale inna sprawa dzwoni odbiera nie wiesza się ale pozostało to coś więc nie jestem w 100% zadowolony
Chyba czas na zmianę fona teraz już kupię iphona .
pozdrówka.

ps
gdyby ktoś trafił na sprawę dokładania ikonek to proszę pozostawić info.

Offline

 

#8 2011-05-18 21:05:34

maroblk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-18
Posty: 2
Punktów :   

Re: i9+++4NG

Kolego kupiłem tego samego fona... porażka. Uboższego menu chyba już nie widziałem. Faktycznie telefon po dodaniu do kontaktu fotki i osobnego dżwięku wieszał się. Ekran reaguje na dotyk w 7/10 przypadkach. Mimo potwierdzenie wibrą brak reakcji. 250 kB pamięci wewnętrznej to horror w dzisiejszych czasach.  Skoro w telefonie jest flash Samsunga może da się coś z tym zrobić? A doszedłeś z dodawaniem ikonek na pulpitach? Bateria biała no name 600 mAh być może pasująca standardem do Nokii. Dźwięk słaby, słuchawek nie używam bo żal buły ściska. Telefonu podobno nie mogę oddać w ciągu 10 dni bo zdjąłem folię z ekranu.

Offline

 

#9 2011-05-18 23:14:27

puszkin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-06
Posty: 6
Punktów :   

Re: i9+++4NG

Witam
Co do bateryjki to za 30 zeta kupiłem 1250 mA i fonik działa dłużej.Tylko jak gram na tym wynalazku w jedyną gierkę która działa to wieczorkiem trzeba ładować. Aktualnie to odesłałem fona do serwisu celem aktualizacji JAVY. Dodatkowo dwa dni pod rząd telefon miał przypadki zawieszania i musiałem wyciągać bateryjkę by się odblokował. W którejś rozmowie z sprzedającym powiedziałem o braku aplikacji kompas i też nie potrafił odpowiedzieć. Przy rozmowie o aktualizacji javy wyszło na jaw że nie posiadam folderu DOKUMENT w którym ponoć są sprawy związane z dokładaniem ikon na pulpit. Ciekawostka która pojawiła się w ostatni dzień przed wysyłką znajomi dzwonią do mnie i pytają się czemu dzwonie do nich i się nie odzywam !!!!!!!!!.Sprawdzam połączenia i szok dzwoniłem na jakiś numer zaczynający się na 0012. To przesądziło sprawę wysyłki do sewisu.
Sprawa softu to już inny temat tam jest jakiś SUMSUNG!! myślę kolego że powinieneś zaliczyć temat jako zabawkę suwenir do papierosów ale nie jako telefon by poprostu się nie denerwować .kupił kolega telefon w RYBNIKU a ta aukcja nie jest ok.To co na zdjęciu nie odpowiada temu co otrzymałem opis wprowadza w błąd.Prosta sprawa jeśli zaliczamy fona do sciphonów to pod bateryjką jest napisane SCIPHON a tutaj jest tylko imei i nic więcej.ale o tym dowiadujemy się w momencie kiedy zagłębiamy się w temacie i jest już po ptokach.
pozdrówka i proszę się nie denerwować nie ma sensu się szarpać za tą kasę.i kontrolować połączenia bo tu może być kwas.

Ostatnio edytowany przez puszkin (2011-05-18 23:16:12)

Offline

 

#10 2011-05-20 05:47:52

maroblk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-18
Posty: 2
Punktów :   

Re: i9+++4NG

Ochłonąłem już z po pierwszym kontakcie z tym telefonem. Fakt, aukcja tego człowieka z Rybnika to jedna wielka ściema. Ciekawe jak by się odniósł do faktu zwrotu telefonu powołując się na to, iż telefon nie ma wielu funkcji opisywanych na aukcji. Co prawda mnie ten tel ma służyć jedynie do dzwonienie i ewentualnie pisania esków. Nie korzystam z aparatu, z karty pamięci (te dzwonki co ma w sobie to podstawa minimum która wystarcza), nie korzystam z internetu. Telefon mam w pracy bo mam dwa numery i jest wygodny. Nie wiesz może co z menu animowanym? Przynajmniej tamte sciPhony takie coś miały.

Offline

 

#11 2011-05-21 00:37:20

puszkin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-06
Posty: 6
Punktów :   

Re: i9+++4NG

witam
Ja odesłałem telefon do serwisu wypisując problemy.
Właśnie odebrałem pocztę e-mail.Dostałem informację że mam podać numer konta celem zwrotu pieniędzy za fona .
Co do animacji ,pewnikiem chodzi o te które są w sciphonach typu zapalniczka,niestety ten fon tego nie ma, ale jak tutaj na forach piszą może u kolegi są proponuję youyube popatrzeć gdzie nacisnąć ekran może coś wyjdzie. Natomiast gify animowane to spoko dawał radę,zapodałem też tapetę animowaną i też działała.nie ukrywam iż sporo czasu szukałem na stronie www.zedge.com by coś spasowało ale czego się nie robi dla chińczyków:)). Ja zapodałem maila do gościa z Czechowic który chwali się iż sprzedaje sc iPhona i9+++ w którym są te bajery zadając mu właśnie te pytania na które szukałem odpowiedzi w postach które tutaj pisałem.jeśli będzie tak jak w opisie to zapodam sobie fona.
pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl