GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2010-10-14 10:54:02

Gumis_sx

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: KU970 Shine
Operator: Plus GSM

HTC Touch Viva - kilka pytań odnośnie obsługi.

Witam.

Jest to mój pierwszy telefon z Windows Mobile i drugi dzień już się z nim bawię i nic do przodu.
Pytanie pierwsze:
Jak skonfigurować WiFi żeby telefon z niego korzystał, a nie GPRSu lub innego ustrojstwa co za czym idzie odchudzało mi konto.
WiFi jest podłączone z telefonem, sieć jest niezabezpieczona i widoczna.

Pytanie drugie:
W jaki sposób na Windows 7 łączyć się z tym telefonem by widzieć jego foldery itp.
Active Sync nie chce się zainstalować bo ma problemy ze zgodnością i w odpowiedzi daje nam że należy korzystać z wbudowanego w systemie Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile. W którym z kolei jest cały czas brak połączenia z telefonem przez USB.

Pytanie trzecie:
Jak zmienić w tym telefonie tapetę, dzwnek (sms, rozmowa) na inny niż standardowy.
Pisano że wystarczy wrzucić do głównego katalogu na karcie pamięci mp3 i będzie widoczne, lecz to się nie sprawdziło.

To by było chyba na tyle z tego co mnie mocno trapi.

Z góry dzięki za wszelką pomoc i pozdrawiam.

Offline

 

#2 2010-10-14 11:31:48

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: HTC Touch Viva - kilka pytań odnośnie obsługi.

1. U mnie jeżeli jestem już połączony z siecią WiFi w trakcie otwierania przeglądarki już nie łączy z internetem GPRS. Ale musisz być połączony poprawnie i WiFi musi mieć dostęp do internetu.
Ustawienia-> Wi-Fi i tutaj wybierasz połączenie, które cie interesuje. Jeżeli sieć ma włączone rozsyłanie SSID i nie ma zabezpieczeń to wszystko co musisz zrobić to kliknąć na tej liście w tą sieć.
Jeżeli nie wiesz jak włączyć sam moduł WiFi to napisz.

2. Na razie jestem na XP jak wrócę z uczelni to sprawdzę na Win 7 Bo już nie pamiętam jak się łączyłem.

3. Nie wiem jak to jest przy aktywnym home screenie od HTC, ale jeżeli masz domyślny ekran Windows Mobile to podczas przeglądania zdjęć powinieneś mieć możliwość ustawienia zdjęcia jako tapety.
Dźwięki ustawiam przez: Ustawienia-> dźwięki i notyfikacje (Sounds & Notyfication): w drugiej zakładce (notyfikacje) Wybierasz zdarzenie i jaki dźwięk mu przypisać.
Dźwięki możesz spróbować wkleić do urządzenie-> Moje dokumenty -> moje dzwonki


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#3 2010-10-14 11:42:44

Gumis_sx

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: KU970 Shine
Operator: Plus GSM

Re: HTC Touch Viva - kilka pytań odnośnie obsługi.

michal76 napisał:

1. U mnie jeżeli jestem już połączony z siecią WiFi w trakcie otwierania przeglądarki już nie łączy z internetem GPRS. Ale musisz być połączony poprawnie i WiFi musi mieć dostęp do internetu.
Ustawienia-> Wi-Fi i tutaj wybierasz połączenie, które cie interesuje. Jeżeli sieć ma włączone rozsyłanie SSID i nie ma zabezpieczeń to wszystko co musisz zrobić to kliknąć na tej liście w tą sieć.
Jeżeli nie wiesz jak włączyć sam moduł WiFi to napisz.

2. Na razie jestem na XP jak wrócę z uczelni to sprawdzę na Win 7 Bo już nie pamiętam jak się łączyłem.

3. Nie wiem jak to jest przy aktywnym home screenie od HTC, ale jeżeli masz domyślny ekran Windows Mobile to podczas przeglądania zdjęć powinieneś mieć możliwość ustawienia zdjęcia jako tapety.
Dźwięki ustawiam przez: Ustawienia-> dźwięki i notyfikacje (Sounds & Notyfication): w drugiej zakładce (notyfikacje) Wybierasz zdarzenie i jaki dźwięk mu przypisać.
Dźwięki możesz spróbować wkleić do urządzenie-> Moje dokumenty -> moje dzwonki

Udało mi się połączyć przez to centrum.
Zrobiłem Hard Reset telefonu i wszystko poszło gładko.
Wrzuciłem dzwonek do Moje dokumenty i pojawił się na liście rozwijalnej więc ok.

Jeśli chodzi o WiFi to po prostu ja wchodzę w przeglądarkę wklepuję kilka adresów to nie dość że strony wolno się ładują to w dodatku po takim przeglądaniu parę groszy za każdym razem mniej na koncie. To samo dotyczy jednego z gadżetów pulpitu (pogoda czy coś w tym stylu) która rónież łączy się nie przez Wi Fi

Offline

 

#4 2010-10-14 12:03:29

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: HTC Touch Viva - kilka pytań odnośnie obsługi.

Ostatni problem to możesz spróbować usunąć wszystkie połączenia w ustawieniach połączeń, albo prościej wyłączyć moduł GSM na czas przeglądania strony.
Aha jak włączasz przeglądarkę to najpierw łączysz się z WiFi czy jakoś automatycznie ci się łączy.
Jeżeli chcesz szybciej przeglądać internet to polecam operę mini na WM, bo IE ma to do siebie że wolno chodzi (możesz wyłączyć wczytywanie obrazków to też ją przyśpieszy)


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#5 2010-10-15 00:42:00

Gumis_sx

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: KU970 Shine
Operator: Plus GSM

Re: HTC Touch Viva - kilka pytań odnośnie obsługi.

Sry że dopiero teraz piszę, ale miałem drugą zmianę w pracy i teraz trochę z tym walczyłem.
Mianowicie wszystkie moje problemy prócz WiFi zostały rozwiązane.
Okazało się na chwilę obecną iż WiFi w telefonie w ogóle nie działa i pewnie nie działało dlatego też brało kasę z konta.
Próbowałem na różne sposoby i za każdym razem normalnie się łączy, ale net nie śmiga ani na Operze, ani na IE.
Na Ie wieczność jest napisane "Trwa otwieranie", a na Operze w zależności czy ustawię Protokół HTTP czy Socket to albo wczytuje w nieskończoność, albo wywala błąd o połączeniu.

Wifi na routerze początkowo było totalnie odbezpieczone czyli żadnego klucza, filtra itp.
Teraz aktualnie jest sam wep na zasadzie 0123456789 i filtrowanie po Macu z dodanym telefonem do listy.
W instrukcji piszą że powinna mrygać zielona dioda gdy działa WiFi, i mryga, ale net nie śmiga.

Jakieś sugestie?

Pozdrawiam i miłej nocki.

Ps Z WiFi łączę się sam i dopiero odpalam przeglądarkę.

Ostatnio edytowany przez Gumis_sx (2010-10-15 00:42:40)

Offline

 

#6 2010-10-15 09:42:31

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: HTC Touch Viva - kilka pytań odnośnie obsługi.

Sprawdz jeszcze raz poprawnosc wpisania klucza webw telefonie i mac-a do rutera.
Jak daleko od rutera sie znajdujesz?
Czy ikonka WiFi caly czas pokazuje probe polaczenia? (czy tez pokazuje ze polaczono lub nie)


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#7 2010-10-15 12:32:19

Gumis_sx

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: KU970 Shine
Operator: Plus GSM

Re: HTC Touch Viva - kilka pytań odnośnie obsługi.

michal76 napisał:

Sprawdz jeszcze raz poprawnosc wpisania klucza webw telefonie i mac-a do rutera.
Jak daleko od rutera sie znajdujesz?
Czy ikonka WiFi caly czas pokazuje probe polaczenia? (czy tez pokazuje ze polaczono lub nie)

Znajduję się około 1-2m od routera.
Ikonka WiFi pokazuje że niby połączono.
Sprawdzałem poprawność i jest ok, z resztą ciężko by było się pomylić przy kluczu 0123456789.
Mac w routerze też bankowo jest ok gdyż dodawałem go za pomocą kliknięcia w "Clone"
Ktoś mi polecił bym ściągnął Pocket toolman2 i w nim ustawił WiFi jako priorytet i wyłączył inne połączenia.
Jak wrócę z pracy to się tym zajmę, pokombinuję i dam znać co z tego wyszło.

//Edit

Z w.w. problemami sobie poradziłem.
Pocket toolman2 załatwił sprawię.
Jedno mnie tylko ciekawi, jakie kodeki zainstalować by odtwarzać normalnie filmy.
Mogę tylko 3gp, bo np. mp4 jest tylko dzwięk, a obrazu brak.
Z kolei avi strasznie tnie.
Próbowałem otwierać przez Windows Media Player i TCMP.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Gumis_sx (2010-10-16 19:15:49)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl