GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-11-19 17:00:39

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Podgłaśnianie mikrofonu :)

A więc pewnie dużo osób ma problem z bardzo cichym mikrofonem. Dzisiaj bawiłem sie w menu inżynierskim i obczaiłem jak podgłośnić mikrofon A więc trzeba wejść do menu inżyneskiego, w moim przypadki kodem *#82043036# Potem wchodzimy w 3. Audio -> 2. Tryb normalny -> 6. Mikrofon -> 8. 16 Level Setting w Max Anlogy Gain wpisujemy 300 dajemy ok, potem wstecz/wstecz, zapyta czy chcemy uaktualnić ustawienia, klikamy tak. Gotowe

Ostatnio edytowany przez Koron (2009-11-20 17:07:57)


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#2 2009-11-20 18:56:19

fronsia

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-11-07
Posty: 11
Punktów :   
Model telefonu/ów: i9+++
Operator: heyah

Re: Podgłaśnianie mikrofonu :)

Hej Koron , sprawa ma się następująco :
-sposób który opisujesz działa ale nie z mikrofonem tylko z głośnością słuchawek lub głośniczka .
Sprawdzałem to w pierwszej kolejności , oczywiście z pomocą właśnie tego forum gdyż jeden z użytkowników to dokładnie opisał . Funkcja którą opisujesz to  maksymalne wartość natężenia czyli służy do ustawiania zakresu w sytuacji gdy jest bezpośrednia możliwość  regulacji ( w sytuacji sciphona działa tylko z funkcjami słuchawek lub głośniczka ) . W moim przypadku musiałem odesłać telefon do wymiany mikrofonu . Dodam jeszcze że tą własnie opcją którą opisujesz regulowałem od minimum jakie dało się wpisać do maximum na jakie zezwala firmware tego telefonu a o ile sie nie mylę pomimo iż wpiszesz tam 300 to jeżeli ponownie tam wejdziesz będzie 255 ,  Sprawdzałem to za każdą zmianą dzwoniąc na telefon żony ( mam do niej numer bezpłatny    ) więc sam rozumiesz że mogłem sobie pozwolić na długie testy .
Serdecznie Cię pozdrawiam .

Offline

 

#3 2009-11-21 10:23:42

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: Podgłaśnianie mikrofonu :)

Dziwne Bo ja zmieniłem na max, i słychać mnie dobrze, gdy przedtem było słychac mnie bardzo słabo. Najwyraźniej nie w każdem telefonie tak idzie?


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#4 2009-11-25 22:01:53

speederek

Nowy użytkownik

9235527
Skąd: Jarocin (WLKP)
Zarejestrowany: 2009-11-25
Posty: 3
Punktów :   

Re: Podgłaśnianie mikrofonu :)

dokladnie tak jak mowi fronsia max to 255... i niestety nie pomoglo w moim przypadku... jakies inne propozycje? a moze trzeba bylo zresetowac telefon za chwile sprawdze... dokladniej.

Offline

 

#5 2009-12-01 21:01:18

Lucass

VIP

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-09-30
Posty: 271
Punktów :   38 
Model telefonu/ów: i9+++
Operator: play/iplus

Re: Podgłaśnianie mikrofonu :)

działa i to dobrze ponieważ w ustawieniach jest kilka opcji między innymi MICROPHONE więc jest ok

A do Pana Panie Fronsia to jak nie wiesz a obeznania z netetykietą i z samym Sciphone to nie masz i poza niesprawdzonymi i wyciągniętymi z czapki informacjami nic tu nie wnosisz i pachniesz mi mocno trolem internetowym


jak pomogłem zaplusuj zawsze to motywacja do dalszej walki


na GG proszę pisać tylko w sprawach dotyczących moderowania forum

Offline

 

#6 2010-04-20 21:35:38

 klimi

Bywalec

7594927
Zarejestrowany: 2010-04-17
Posty: 15
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sciphone i9 3 GS + Wifi
Operator: Play / Heyah

Re: Podgłaśnianie mikrofonu :)

Jeżeli to nie pomaga to robimy tak:
Wchodzimy tak jak wyżej, ale zmieniamy wartość na 255 i w pozycji głośność 6 zmieniamy na 251, w pozycji głośność 5 na 248 itd. Robimy to w audio->mowa i audio->mikrofon.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl