GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


  • Index
  •  » Inne marki
  •  » Problem z pobraniem, a potem z uruchomieniem GGPlus. LG KE970 Shine

#1 2009-10-07 20:27:57

Gumis_sx

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: KU970 Shine
Operator: Plus GSM

Problem z pobraniem, a potem z uruchomieniem GGPlus. LG KE970 Shine

Witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post na forum.

Sprowadziło mnie tu GGPlusa które nie bardzo jest chętne do współpracy.
Myślę że najlepszym wyjaśnieniem będzie zacytowanie mojego maila do boku, na który nadal nie dostałem odpowiedzi.

Kod:

Witam.

Dzwoniłem na infolinię, ale tam po 15min siedzenia ze słuchawką przy uchu zrezygnowałem, więc piszę maila.
Moja sprawa dotyczy usługi Gadu Plus.
Mianowicie postępując krok po kroku zgodnie z instrukcją na stronie nie potrafię sobie poradzić z instalacją.

Posiadam telefon LG KE970 Shine (Telefon obecny na liście modeli z którymi aplikacja działa)
Byłem w salonie Plusa, ale tam wysłano mi konfigurację WAP po GPRS i oświadczono że to wszystko co mogą zrobić, mimo informacji ode mnie że wysyłałem ją sobie samodzielnie nie jeden raz.
Pierwszy krok jaki podjąłem samodzielnie w tej sprawie to wysłanie jeszcze raz konfiguracji na mój telefon i przestawienie APN na wap.plusgsm.pl.
Aktywacja tego profilu, restart telefonu i próba instalacji Gadu z otrzymanego z sieci linka.
Fakt, połączyło... Pojawia się przez jakiś czas "Trwa łączenie" potem "Pobieranie", a następnie: "Nie można znaleźć MIDlet pod tym URL. - 1 Aby uzyskać dalsze informacje skontaktuj się z operatorem".
Próbowałem pobierać kilka razy i nic to nie dało, zawsze wyświetla ten komunikat.

Następnie wszedłem z telefonu na stronę www.wap.plusgsm.pl(Wszystko dobrze skonfigurowane - nie pobiera opłat, a strona się otwiera) Tam od linku do linku doszedłem do opcji "pobierz", powtarza się identyczna sytuacja jak w problemie opisanym wyżej.

Kolejnym moim krokiem w stronę uruchomienia Gadu w moim telefonie było znalezienie jakiejś wersji instalacyjnej GaduPlus w internecie.
Znalazłem GaduPlus w pliczku *.jar w ver. 1.0.0. i tym razem zainstalowało się bez najmniejszego problemu.
Więc zadowolony ustawiłem sobie WAP po GPRS z konfiguracji ze strony + APN: wap.plusgsm.pl dla wszystkich aplikacji, restart telefonu i uruchamiam Gadu.
Początkowo zapytał czy aby na pewno mam włączony WAP a nie Internet (wszystko się zgadza) więc ok.
Uruchamianie..... i zatrzymuje się na 8% jak to opisane w FAQ na stronie, a następnie pojawia się komunikat: "Błąd połączenia z internetem. Gadu-Gadu zostanie zamknięte". Na tym skończyły się wszelkie moje pomysły dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was.

Ponadto dodam że zainstalowane Gadu to na pewno GaduPlus, a nie jakiś inny zamiennik typu MobilneGadu gdyż jest to napisane w informacjach o aplikacji.
Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Wskazanie poprawnej konfiguracji krok po kroku lub ewentualną wersję instalacyjną z komputera, gdyż na stronie pojawia się komunikat jaki opisałem wyżej, nie mam pojęcia co może być nie tak.

Z góry dziękuję za szybką i rzeczową odpowiedź.

Taki list wystosowałem do BOKU.
Czytając wasze posty dodam tylko to o co pytaliście często.
Operę mini zainstalowałem, jako Internet chodzi, jako WAP łączyć się nie chce.
Przeglądarka wbudowana działa.

Moje ustawienia:
Ustawienia-->Łączność-->Sieć-->Profil sieciowy-->Połączenia danych: Plus GSM WAP GPRS
a w nim:
Nośnik: GPRS
APN: wap.plusgsm.pl
nazwa użyszkodnika: puste
hasło: puste
serwer podstawowy: 0.0.0.0
serwer pomocniczy: 0.0.0.0

Ten profil ustawiony dla:
Moje dokumenty-->Gry i aplikacje-->Ustawienia-->Profil sieciowy
Moje dokumenty-->Gry i aplikacje-->Ustawienia-->Konto Java-->Brak kont

W razie jakichś pytań chętnie odpowiem bo przerąbałem na to już ponad 20 zł, przesiedziałem z tydzień czasu, a jedyne które mi zadziałało to mobilne gg którego nie chcę.

Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2009-10-07 22:18:43

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: Problem z pobraniem, a potem z uruchomieniem GGPlus. LG KE970 Shine

Narazie jestem na telefonie wiec przesle ci tylko parametry konfiguracyjne Ustawienia WAP
Punkt dostępu: wap
Nazwa użytkownika: plusgsm
Hasło: plusgsm
Adres proxy: 212.002.096.016
Port proxy: 8080
Strona domowa: http://wap.plus.pl
Aha jeszcze jedno jezeli musisz wlaczyc obsluge proxy ale nie wiem gdzie to jest w telefonie powinno byc gdzies w tych ustawieniach..
Ta instalka ktora pobrales z internetu moze nie miec podpisow wiec telefon nie pozwoli sie jej laczyc z internetem. Chyba jedynym sposobem jest zainstalowanie z wap.plus.pl bo instalka ktora ja kiedys zrobilem dzialala tylko na mojej nokii (z symbianem)


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#3 2009-10-07 22:37:19

Gumis_sx

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: KU970 Shine
Operator: Plus GSM

Re: Problem z pobraniem, a potem z uruchomieniem GGPlus. LG KE970 Shine

Dzięki za odpowiedź.
Ustawiłem tak jak podałeś.
Być może nie dopuszcza bo przy uruchamianiu, nawet nie pokazuje się ikonka od netu w lewym górnym rogu.
Tym razem po skonfigurowaniu telefonu tak jak podałeś wyskakuje mi jak i przy pierwszym linku który dostałem z sieci tak i przy drugim "Niepoprawna bramka"

PS.
Do ustawienia mam:
Nazwa: WAP
Strona domowa: http://wap.plus.pl
Proxy: Wł
Adres IP: 212.002.096.016
Numer portu: 8080
Punkt dostępu: WAP*
To wszystko w:
Narzędzia-->Opcje-->Omnix-->Ustawienia-->Profil sieciowy-->WAP

a

w Ustawienia-->Łączność-->Sieć-->Profil sieciowy-->Połączenia danych-->WAP

Nazwa: WAP**
Nośnik: GPRS
APN: wap.plusgsm.pl
Nazwa użytkownika: plusgsm
Hasło: plusgsm
Serwer podstawowy: 0.0.0.0
Serwer pomocniczy: 0.0.0.0

Mam to do ustawienia

W pierwszym *Punkt dostępu wybieram właśnie ten drugi skonfigurowany z nazwy** profil z połączeń danych.

Opera nadal nie działa.

PS2. Po Wejściu na Stronę domową czyli wap.plus.pl i dojściu "po linkach" do odnośnika dotyczącego pobierania GG, chwilę coś pobiera, a następnie znów wyskakuje komunikat: "Nie można znaleźć MIDlet pod tym URL. - 1 Aby uzyskać dalsze informacje skontaktuj się z operatorem"

Ps3. Jeszcze jedno mnie zastanawia, mianowicie:
W Moje dokumenty-->Gry i aplikacje--Ustawienia-->Konto Java--> (Brak kont)
Po danu "Nowa"
Ukazuje się do wpisania:
Nazwa konta:
Adres serwera proxy: 000.000.000.000
Numer portu:

Czy tu aby na pewno nie powinno coś być?

Ostatnio edytowany przez Gumis_sx (2009-10-07 23:53:28)

Offline

 

#4 2009-10-08 07:30:01

Gumis_sx

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: KU970 Shine
Operator: Plus GSM

Re: Problem z pobraniem, a potem z uruchomieniem GGPlus. LG KE970 Shine

Przepraszam z góry za post pod postem, ale chciałbym go wyróżnić, jeśli moderator będzie uważał inaczej to proszę o scalenie postów.
Otóż wczoraj jeszcze bawiłem się telefonem i w końcu udało mi się pobrać i uruchomić GaduPlus.
Napiszę dla potomności jak muszą wyglądać ustawienia, gdyby ktoś miał podobny problem do mojego.

To będzie tak.
Ustawienia WAP wyglądają tak jak napisał michał76

Wchodzimy w:

Narzędzia-->Opcje-->Omnix (Tu w zależności od sieci w której chodził kiedyś telefon)-->Ustawienia-->Profil sieciowy-->WAP

Kod:

Nazwa: WAP
Strona domowa: http://wap.plus.pl
Proxy: Wł
Adres IP: 212.002.096.016
Numer portu: 8080
Punkt dostępu: WAP

Następnie wchodzimy w:

Ustawienia-->Łączność-->Sieć-->Profil sieciowy-->Połączenia danych-->WAP

Kod:

Nazwa: WAP
Nośnik: GPRS
APN: wap.plusgsm.pl
Nazwa użytkownika: plusgsm
Hasło: plusgsm
Serwer podstawowy: 0.0.0.0
Serwer pomocniczy: 0.0.0.0

Potem wchodzimy w:

Moje dokumenty-->Gry i aplikacje--Ustawienia-->Profil sieciowy-->Wybieramy WAP
Potem:
Moje dokumenty-->Gry i aplikacje--Ustawienia-->Konto Java-->Nowa
i ustawiamy:

Kod:

Nazwa konta: Java WAP
Adres serwera proxy: 212.002.096.016
Numer portu: 8080
Aktywujemy

Restart telefonu.
Wchodzimy przez przeglądarkę wbudowaną w telefon na: www.wap.plus.pl (U mnie linki wysłane od operatora nie chciały działać)
Pobieramy GG klikając kolejno w linki.
Gdy instalacja zostanie zakończona możemy uruchomić GG i cieszyć się GG za 5zł miesięcznie bez żadnych dodatkowych opłat....

Pozdrawiam


PS. GaduPlus pobrane ze strony i zainstalowane z kabla czy też przez BT nie będzie działać gdyż nie chce się łączyć, więc koniecznie musi być pobrane ze strony plusa bezpośrednio na telefon.

Ostatnio edytowany przez Gumis_sx (2009-10-08 07:31:43)

Offline

 

#5 2009-10-08 08:34:52

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Problem z pobraniem, a potem z uruchomieniem GGPlus. LG KE970 Shine

Witaj Gumis_sx. Świetnie, że udało się uruchomić aplikację, ale też świetnie opisałeś jak to zrobić. Za taką informację dostajesz zasłużonego plusika. Akurat w tym przypadku używa się serwera proxy do którego nie było adresu,  wiec jak widać tu była główna przyczyna braku połączenia. Napisz jeszcze jak teraz zachowuje się Opera po ustawieniu w jej opcjach protokołu HTTP.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#6 2009-10-08 09:01:32

Gumis_sx

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: KU970 Shine
Operator: Plus GSM

Re: Problem z pobraniem, a potem z uruchomieniem GGPlus. LG KE970 Shine

Uzi napisał:

Witaj Gumis_sx. Świetnie, że udało się uruchomić aplikację, ale też świetnie opisałeś jak to zrobić. Za taką informację dostajesz zasłużonego plusika. Akurat w tym przypadku używa się serwera proxy do którego nie było adresu,  wiec jak widać tu była główna przyczyna braku połączenia. Napisz jeszcze jak teraz zachowuje się Opera po ustawieniu w jej opcjach protokołu HTTP.

Odpalam Operę.
Pytanie czy chcę pozwolić aplikacji połączyć się-->Tak
Po chwili Błąd
Próba połączenia z Internetem nie powiodła się.
Odwiedź stronę http://www.operamini.com/help?version=4.2 za pomocą desktopowej przeglądarki i skontaktuj się z operatorem blablabla...

I nie ma żadnych opcji do wyboru, tylko Zakończ.

Pozdrawiam.

Offline

 

#7 2009-10-08 15:03:21

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Problem z pobraniem, a potem z uruchomieniem GGPlus. LG KE970 Shine

Proponuję w takim układzie zainstalować Operę na nowo. Powinna zaskoczyć bo ta aplikacja działa zarówno przez internet gprs jak i przez wap. Przy instalacji sama wybierze sobie punkt dostępu i powinna zadziałać.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#8 2009-10-08 17:06:53

Gumis_sx

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: KU970 Shine
Operator: Plus GSM

Re: Problem z pobraniem, a potem z uruchomieniem GGPlus. LG KE970 Shine

Uzi napisał:

Proponuję w takim układzie zainstalować Operę na nowo. Powinna zaskoczyć bo ta aplikacja działa zarówno przez internet gprs jak i przez wap. Przy instalacji sama wybierze sobie punkt dostępu i powinna zadziałać.

Działa
Co prawda na www.wap.plus.pl nie mogłem wejść, ale ogólnie strony działają.
2 zł w 3 min
Jutro wypłatka to sobie doładuję konto to wykupię sobie pakiet bo w efekcie na koncie 78gr:D i będę się przełączał między WAP,a Internet.

Pozdrawiam

Offline

 

#9 2009-10-08 17:18:52

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Problem z pobraniem, a potem z uruchomieniem GGPlus. LG KE970 Shine

Słusznie bo pakiety w Pusie są całkiem fajne. Wszystko w takim razie mamy załatwione Pozdrawiam i zapraszam do ponownych odwiedzin. Nasz mini chat jest do dyspozycji, oraz Hyde Park ze swobodną tematyką a i w bardziej fachowych działach można znaleźć interesujące rzeczy.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 
  • Index
  •  » Inne marki
  •  » Problem z pobraniem, a potem z uruchomieniem GGPlus. LG KE970 Shine

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl