GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2010-01-12 12:50:01

Isley

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-01-12
Posty: 1
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9+++
Operator: Play / Orange

recenzja i9+ i prośba o pomoc

witam
Przez moje dłonie przewinęło się kilka markowych ifonow // g1 cookie, omnia II i8000 //  I szczerze mogę stwierdzić iż i9+ dorównuje oryginałom.

Plusy :


Prosta obsługa

Jak dotąd ani razu nie zaciął się

Jak na Chińczyka dość wytrzymały, wyleciał mi z łapek już z 3 razy na beton / asfalt  i nic , nawet rysy

Rysik chowany w obudowie wielki + jako iż omnia czegoś takiego niema

Przyjemne pisanie sms

Jakość obrazu sprawdziłem przez wgranie filmu I spokojnie mowie iż jakość jest taka sama jak w cooki

//być może tylko mi się zdaje ale w niższych temperaturach działa szybciej //

Co do głośnika , moim zdaniem zadowala

Co do rozmów nie ma problemu

W zestawie as 2x baterie z czego jedna trzyma 3-4 dni ciężkiej zabawy 

Co do ekranu dotykowego, uważam iz jaki jest taki jest dobry. Do fona dorwało sie na chwile małe dziecko I nic nie było w stanie zrobić ... Aby odblokować trzeba przeciągnąć pasek jedyny mankament to to że raz wystarczy delikatnie dotknąć I już a raz trzeba nieco bardziej przycisnąć by się bawic 



Minusy:

Kiepski aparat, z tym ze jakość przy dobrym oświetleniu jest zadowalająca

Bez karty pamięci nic się nie zdziała //wewnętrzna pamięć to około 180 k//

Moim zdaniem największym  minusem jest język. Tak naprawdę język PL obejmuje około 50% aplikacji około 45% to J. Angielski I podajże 2-3 aplikacje są Po chinsku

Słuchawki z kompletu są niebywale ciche

Do dziś nie odnalazłem funkcji wyciszenia xD



Podsumowując:

Ja tam jestem zadowolony z tego modelu, mimo rozbitego języka bez problemu zapoznałem sie z większością  aplikacji, dual sim-działa bez problemu// korzystam obecnie z play I orange I sie nie gryzie // jak na swoja cenę to tylko mogę go polecać
__________________________________________________________________________________________________________

a teraz poproszę kogoś grzecznego i miłego o pomoc w znalezieniu funkcji wyciszenia chinola

Offline

 

#2 2010-01-12 13:04:40

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

Nie zgodze się z paroma rzeczmi które napisałeś, i pewnie wielu innych użytkowników także. 3-4 dni ciężkiej zabawy to chyba jak wsadzisz baterie od samsunga avili, bo na oryginalnej baterii sciphone bez bawienia się wytrzymuje do 2dni max z bawieniem się do 6 godzin. Pisanie sms wcale nie jest takie przyjemne, owszem nie ma tragicznie ale pisanie sms w tym telefonie to napewno nie przyjemność. Głośnik, to zależy bo nie które sciphony grają w miare ładnie a nie które jak mój trzeszczą okropnie... Z rozmowami także jest problem z cichym mikrofonem, trzeba to zmienić w menu inżynierskim chodź podobno nie u wszystkich to działa. Zaniedługo chce napisać swoją recenzje, ale oczywiście masz plusika


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#3 2010-01-12 15:34:39

Iwonix

Aktywista

Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 167
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciPhone i9 3G
Operator: orange play

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

No nie żartuj, że sciphone dorównuje oryginałowi. Miałam iphona, „nie tylko w ręce” i stwierdzam, że to jest niebo a ziemia. Mając jednak na uwadze ceny jednego i drugiego nie można ich w ogóle porównywać. Gdzieś czytałam, że produkcja sciphona w Chinach kosztuje 45 dolarów.
Co do akumulatora to ładuję telefon rano i wieczorem przy małym użytkowaniu. W nocy poza tym nigdzie nie dzwonię. Telefon jest w stanie czuwania.. Podczas rozmowy wielokrotnie rozmówcy stwierdzali, że coś trzeszczy i słabo mnie słychać. Przy korzystaniu z innych telefonów tego nie miałam. Nie wydaje mi się po przeczytaniu wielu opinii na ten telefon, aby te mankamenty występowały wyłącznie w moim aparacie. Co do pisania sms-ów to wydaje mi się, że jest to kwestia przyzwyczajenia. Komuś kto przez wiele lat pisał przy użyciu klawiatury trudno będzie przestawić się na pisanie przy użyciu rysika.
Każdy ma jednak prawo do wyrażania własnych opinii i może się ze mną nie zgadzać

Offline

 

#4 2010-01-12 15:51:54

 oizdob

VIP

Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 111
Model telefonu/ów: Sciphone i9+++
Operator: ERA i HEYAH

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

A ja się z tobą Iwonix zgodzę w 100%
Według mnie największą bolączką tego telefonu jest bateria.
Chińczycy co jak co, ale na baterii to mogli nie oszczędzać.
Co do reszty to za tą cenę nie ma co narzekać.


Pozdrawiam wszystkich syfoniarzy  
"Proszę o ...", używa każdy. To dlaczego tak niewielu używa "Dziękuję za ..."???
Jeśli Ci pomogłem, daj punkcika. Ciebie to nic nie kosztuje , a mnie motywuje do dalszej pomocy
http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086357.png

Offline

 

#5 2010-01-12 16:05:31

Iwonix

Aktywista

Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 167
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciPhone i9 3G
Operator: orange play

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

To dobrze, że się ze mną zgadzasz
Dołączenie drugiej marnej baterii to jakieś nieporozumienie. Już podczas podłączania kabla do telefonu dolna pokrywa potrafi się zsunąć a co dopiero jakbym co chwilę wymieniała baterie. Musiałabym chyba obkleić go jakąś taśmą klejącą aby nie zgubić tylnej obudowy.

Offline

 

#6 2010-01-12 18:39:56

Lucass

VIP

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-09-30
Posty: 271
Punktów :   38 
Model telefonu/ów: i9+++
Operator: play/iplus

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

porównanie telefonów z systemem operacyjnym do sciphone to jak porównywanie myśliwca z 2 wojny światowej z f-16 i mówienie że ten pierwszy dorównuje tym nowoczesnym


jak pomogłem zaplusuj zawsze to motywacja do dalszej walki


na GG proszę pisać tylko w sprawach dotyczących moderowania forum

Offline

 

#7 2010-01-19 13:41:24

piogron

Staly bywalec

Zarejestrowany: 2010-01-18
Posty: 30
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sciphone i9+++ Treecon
Operator: Era, Mmobile

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

Chcę kupić tego Sci Phona,ale możeci mi doradzić czym się kierować przy wyborze. Są np na allegro za 199zł na tej aukcji http://www.allegro.pl/item883859691_sci … _menu.html

i za 299 na tej auckcji http://www.allegro.pl/item891313341_iph … p4_fm.html

Czym te telefony sie różnią, który kupić żeby się nie naciąć, chciałbym najnowszą mozliwie wersje telefonu.

Offline

 

#8 2010-01-19 14:52:19

 Skicior

Aktywista

7992655
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 101
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sciphone i9+++
Operator: Orange
WWW

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

Ten piwrwszy - Ścihpone jest ok tylko sprzedawca nie peweny(sam miałem u niego kupować) słaby kontak przesyłka 2 tyg. i do tego czsami kontrola celna. Co do drugiego nie ejst to popularny oi ogyginalny Sciphone i9+++ tylko coś  stylu sciphona - Sciphone i9 3G


Dapeng NOKLA STAR


Pełno poradników do chińskich telefonów
Za niedługo pełny od aplikacji itp. dział Download.

Offline

 

#9 2010-01-19 17:51:27

silvestr1988

VIP

13939743
Zarejestrowany: 2009-09-20
Posty: 231
Punktów :   18 
Model telefonu/ów: i9+++ // Samsung ETERNITY
Operator: 36i6

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

witam

brawo Isley za stwierdzenie '' I szczerze mogę stwierdzić iż i9+ dorównuje oryginałom'' Nie wiem jakie ty oryginaly miales albo do czego ich uzywasz ale sciphone nie ma polotu do oryginalow. Zadnego.

pozdro


'Bold anD brilliant. The resultS are some stunning moments oF perfection' 
'We are all that we are...'

na GG proszę pisać tylko w sprawach nie poruszanych jeszcze na forum w przeciwnym razie beda ignorowane.

Offline

 

#10 2010-01-19 21:04:06

piogron

Staly bywalec

Zarejestrowany: 2010-01-18
Posty: 30
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sciphone i9+++ Treecon
Operator: Era, Mmobile

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

Skcior napisał:

Ten piwrwszy - Ścihpone jest ok tylko sprzedawca nie peweny(sam miałem u niego kupować) słaby kontak przesyłka 2 tyg. i do tego czsami kontrola celna. Co do drugiego nie ejst to popularny oi ogyginalny Sciphone i9+++ tylko coś  stylu sciphona - Sciphone i9 3G

To jak poznać któy jest oryginalny a który nie i gdzie kupić?

Offline

 

#11 2010-01-20 07:35:27

 Nicknil

Staly bywalec

3334786
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 36
Punktów :   
Model telefonu/ów: i68++
Operator: Heyah

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

Pytanie o oryginalność SciPhona to jak pytanie "Która podróba Adidasa jest oryginalna 4 paski czy 2 paski" albo "To jak poznać który jest oryginalny Adedas czy Adudas" Oryginalny jest Iphone a cała reszta to Chińska manufaktura dziergana chińskimi rączkami w tysiącu fabryk. Nawet kupując u jednego sprzedawcy trafiają się rożne modele, wszystko zależy od tego jaka seria mu się trafi.

Offline

 

#12 2010-01-20 12:00:10

piogron

Staly bywalec

Zarejestrowany: 2010-01-18
Posty: 30
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sciphone i9+++ Treecon
Operator: Era, Mmobile

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

A ma ktoś sprzedawce z którego jest zadowolony, bo jak patrze na Allegro, to jeden jest lepszy od drugiego oczywiście w ilości negatywnych komentarzy.

Offline

 

#13 2010-01-20 18:24:00

 Skicior

Aktywista

7992655
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 101
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sciphone i9+++
Operator: Orange
WWW

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=15048009 - kupiełem u niego i wszystko jest ok.


Dapeng NOKLA STAR


Pełno poradników do chińskich telefonów
Za niedługo pełny od aplikacji itp. dział Download.

Offline

 

#14 2010-01-20 23:14:48

silvestr1988

VIP

13939743
Zarejestrowany: 2009-09-20
Posty: 231
Punktów :   18 
Model telefonu/ów: i9+++ // Samsung ETERNITY
Operator: 36i6

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

witam piogron

Radze ci zostaw temat sciphone i doskladaj troche kasy i kup cos oryginalnego. Szkoda twoich nerwow.

pozdro


'Bold anD brilliant. The resultS are some stunning moments oF perfection' 
'We are all that we are...'

na GG proszę pisać tylko w sprawach nie poruszanych jeszcze na forum w przeciwnym razie beda ignorowane.

Offline

 

#15 2010-01-22 20:23:45

piogron

Staly bywalec

Zarejestrowany: 2010-01-18
Posty: 30
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sciphone i9+++ Treecon
Operator: Era, Mmobile

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

Interesuje mnie w tym telefonie tylko używanie dwóch kart. NIe ineteresuje mnie aparat, ogladnaie filmów itp. Tylko dzownienie, ewentualnie oglądanie zdjęć. Czy ten telefon spelni moje oczekiwania. Czy są na nim problemy z samym dzownieniem lub zawieszaniem w czasie rozmów?

Offline

 

#16 2010-01-22 23:28:09

Iwonix

Aktywista

Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 167
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciPhone i9 3G
Operator: orange play

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

piogron napisał:

Interesuje mnie w tym telefonie tylko używanie dwóch kart. NIe ineteresuje mnie aparat, ogladnaie filmów itp. Tylko dzownienie, ewentualnie oglądanie zdjęć. Czy ten telefon spelni moje oczekiwania. Czy są na nim problemy z samym dzownieniem lub zawieszaniem w czasie rozmów?

Jeżeli zależy Ci tylko na tych dwóch funkcjach to jak najbardziej telefon zdaje egzamin. Przynajmniej w moim przypadku. Mankamentem jest to, że rano i wieczorem muszę go ładować. Ale to da się rozwiązać poprzez dopasowanie lepszej baterii.

Offline

 

#17 2010-01-23 08:04:20

 Skicior

Aktywista

7992655
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 101
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sciphone i9+++
Operator: Orange
WWW

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

Iwonix napisał:

Mankamentem jest to, że rano i wieczorem muszę go ładować. Ale to da się rozwiązać poprzez dopasowanie lepszej baterii.

Iwonix - Ja ciebie nie rozumie. U mnie na zwykłym użytkowaniu(Posłuchac muzyki z 1h, ogladać teledysk, dzownienie i sms) telefon wytrzymuje 3 dni na jednej baterii z wyłączaniem go na noc. A do tego powinienes miec  druga baterie więc to chyba troche rozwiązuje Ci to problem.


Dapeng NOKLA STAR


Pełno poradników do chińskich telefonów
Za niedługo pełny od aplikacji itp. dział Download.

Offline

 

#18 2010-01-23 09:05:21

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: recenzja i9+ i prośba o pomoc

Ciekawe co tam masz za baterie, bo nigdy w życiu nie uwierze że na oryginalnej sciphonowskiej baterii ciągniesz 3 dni z użytkowaniem, HAHAHAHA śmiech na sali


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl