GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2009-11-15 10:38:02

Iwonix

Aktywista

Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 167
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciPhone i9 3G
Operator: orange play

zapisywanie ustawień Firefox przed reinstalacją

Jak zapisać ustawienia przeglądarki Firefox na osobnym dysku przed reinstalacją komputera. Chodzi mi o to aby po sformatowaniu danej partycji na nowo wprowadzić te ustawienia, które miałam wcześniej. Przede wszystkim zależy mi na zakładkach.  Może dla kogoś pytanie jest zbyt banalne ale mnie na chwilę obecną nic nie przychodzi do głowy. Kiedyś robiłam to z przeglądarką Avant Browser ale zapomniałam. Proszę o poradę.

Offline

 

#2 2009-11-15 11:08:57

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: zapisywanie ustawień Firefox przed reinstalacją

Na górnym pasku wybierz zakładki-> zarządzaj zakładkami...
otworzy się nowe okno i tam na górnym pasku jest: importowanie i kopie zapasowe -> utwórz kopie zapasową

To jest chyba to czego szukasz.


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#3 2009-11-15 11:27:31

Iwonix

Aktywista

Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 167
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciPhone i9 3G
Operator: orange play

Re: zapisywanie ustawień Firefox przed reinstalacją

...i oto właśnie chodzi. Dzięki

Offline

 

#4 2009-11-15 14:43:33

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: zapisywanie ustawień Firefox przed reinstalacją

A najlepieJ to wyprobuj Opere. Z nia nie ma takich dylematow. Wystarczy login i haslo i masz zakladki, notatki etc w kazdym innym konputerze i telefonie z zainstalowana Opera, To jest super rozwiazanie.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#5 2009-11-15 19:19:02

Iwonix

Aktywista

Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 167
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciPhone i9 3G
Operator: orange play

Re: zapisywanie ustawień Firefox przed reinstalacją

Zainteresowało mnie to co napisałeś Uzi. FireFox-a używam od niedawna a wcześniej właśnie korzystałam z Opery wersji 9,64. Mógłbyś mi zatem udzielić krótkiego instruktażu jak mam ją skonfigurować z tą na telefonie bo przecież to są dwa różne jakby niebyło programy a nie mam czasu aby wgłębiać się w instrukcje

Offline

 

#6 2009-11-15 20:31:39

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: zapisywanie ustawień Firefox przed reinstalacją

To jest bardzo proste.  Nawet z Opery Mini w telefonie można uruchomić synchronizację. Po otwarciu aplikacji na dole masz opcję "synchronizuj". Kliknij w to i operka połączy cię ze stroną rejestracji. Rejestracja odbywa się po angielsku, ale jest bardzo prosta i typowa, czyli nick, hasło i adres e-mail. Po potwierdzeniu rejestracji w Operze na komputerze odszukujesz synchronizację ewentualnie  usługę Opera Link (w zależności od wersji i może to być w oknie "plik" lub w dolnym lewym rogu). Tam sobie ustawiasz opcje i logujesz do usługi. Bardzo dobra rzecz jak przykładowo znajdzie się coś ciekawego przez telefon. Zapisuje się zakładkę i automatycznie zakładka jest zapisywana w pecetowskiej wersji Opery. Podobnie jeżeli korzysta się z kilku komputerów czy choćby straci się dane z komputera w jakiś sposób. A jeszcze dla informacji - najnowsza wersja Opery to 10.1 i coś tam dalej. Nawet działa bez zarzutów bo z nowymi wersjami różnie to bywało.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#7 2009-11-15 22:13:27

Iwonix

Aktywista

Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 167
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciPhone i9 3G
Operator: orange play

Re: zapisywanie ustawień Firefox przed reinstalacją

Zrobiłam synchronizację i wszystko chodzi fajnie. Szkoda tylko, że tak powoli otwierają się strony ale to chyba przypadłość tych telefonów. A czy jest możliwość ustawienia w opcjach aby strony wyświetlały się w poprzek ekranu a nie wzdłuż? W moim aparacie nie ma chyba takiej możliwości.

Ostatnio edytowany przez Iwona (2009-11-15 22:14:19)

Offline

 

#8 2009-11-16 10:07:25

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: zapisywanie ustawień Firefox przed reinstalacją

Jezeli w ustawieniach uzywanej wersji Opery po jej otwarciu nie ma takiej opcji to telefon nie obsluguje odwracania okna. Mam w swoim  SciPhone modyfikowana Opere ktora moge ustawic horyzontalnie tyle ze wcale to nie jest praktyczne. Klawiatura zostaje na swoim miejscu i jak trzeba cos wpisac to caly czas jest krecenie telefonem


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#9 2009-11-17 12:26:23

Iwonix

Aktywista

Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 167
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciPhone i9 3G
Operator: orange play

Re: zapisywanie ustawień Firefox przed reinstalacją

Niestety nie mam takiej opcji w Operze ale dzięki za wszelkie informacje.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl