GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-10-05 19:14:48

 Mr.Forumowicz

Użytkownik

Skąd: www.uziwamp.pun.pl
Zarejestrowany: 2010-10-05
Posty: 5
Punktów :   
Model telefonu/ów: Nokia 6230
Operator: Plus
WWW

Mam pere pytań i9+++

1.Czy opłaca się kupi i9++

2.Czy jest to bardzo awaryjny telefon

3.Czy jest trudny w obsłudze

4.Jak jest z serwisem

5.No i najważniejsze czy go polecacie

Dziękuje za odpowiedzi.Pozdrawiam

Offline

 

#2 2010-10-06 10:30:45

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: Mam pere pytań i9+++

1. Moim zdaniem nie jest to opłacalny telefon

2. Awarie tych telefonów pojawiają się dosyć często i to nie tylko z winy użytkowników

3. Menu jest stosunkowo intuicyjne i nie powinno stanowić problemów (przynajmniej mi nie sprawia problemów) jednak spolszczenie tego telefonu jest na tak marnym poziomie, że korzystam z języka angielskiego.

4. Tego nie wiem. Prawdopodobnie jak mój siądzie to go po prostu wyrzucę

5. Osobiście telefonu nie polecam. Przede wszystkim ze względu na jego szybkość działania. Gdzieś na aukcjach spotkałem się z opisem że się nie wiesza, no w sumie to jest prawda on po prostu wolno chodzi .


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#3 2010-10-06 13:25:29

 Mr.Forumowicz

Użytkownik

Skąd: www.uziwamp.pun.pl
Zarejestrowany: 2010-10-05
Posty: 5
Punktów :   
Model telefonu/ów: Nokia 6230
Operator: Plus
WWW

Re: Mam pere pytań i9+++

Witam


To jeczsze raz ja i nastempne pytania.

1.Czy posiadasz taki telefon lub posiadałes.

2.Co sądzis o opiniach na necie "połowa recenzji jest dobra a polowa zła"

3.Czy ten tel pochodz z rok bez awari .


Dzieki za odpowiedz .Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Mr.Forumowicz (2010-10-06 13:27:04)

Offline

 

#4 2010-10-06 16:39:40

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: Mam pere pytań i9+++

1. Tak posiadam taki telefon. I mam problem z ładowaniem ponieważ jeden pin (+5V) w gnieździe w telefonie jest ukruszony (takiego go nabyłem).

2. No cóż różni ludzie oczekują różnych rzeczy od telefonów. Dla mnie ważne jest by menu działało płynni i żeby dało się na nim przeglądać internet (opera mini 4 działa beznadziejnie), przy takim wyświetlaczu wskazane byłoby też odtwarzanie filmów z czym także i9+++ sobie nie radzi (filmem nazywam jakikolwiek format zapisu od 320x240 o sensownej jakości), dlatego dla mnie ten telefon jest za słaby.
Po za tym oryginalna bateria trzyma zdecydowanie za krótko (jeżeli się bawisz) wytrzymuje ok 1 dzień choć mi się udało wyciągnąć trzy dni (telefon leżał na jednym simie prawie nie ruszany).

3. Rok bez awarii? W sumie jest to dosyć prawdopodobne jeżeli oczywiście telefon wytrzyma pierwszy tydzień to możliwe, że wytrzyma i rok


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#5 2010-10-06 20:00:39

Avallach

VIP

Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 67
Punktów :   
Model telefonu/ów: M. Milestone, SciPhone i999
Operator: PLAY

Re: Mam pere pytań i9+++

Ja z kolei posiadam swój i999 od początku Września i jestem bardzo zadowolony
Telefon ma swoje wady, ale jak na moje potrzeby jest naprawdę bardzo użyteczny. Szczególnie przydatne jest WiFi z którego korzystam bardzo często. Przyjemnie się gra (chociaż kompatybilnych a zarazem odpowiadających moim upodobaniom gier znalazłem ledwo kilka), ogląda filmy, czyta ebooki, przegląda zdjęcia, słucha muzyki. Kupiona przeze mnie bateria polimerowa przy naprawdę bardzo intensywnym używaniu wliczając w to wielogodzinne słuchanie muzyki, odtwarzanie filmów czy surfowanie w internecie trzyma ponad dwa dni.
Mam trochę dziwną sytuację z przeglądarką, gdyż fabrycznie była wgrana Opera Mini 5.1 i rzeczywiście działała (pamiętam choćby poziome przeglądanie stron), pewnego razu crashowała i odtąd się nie uruchomiła. Przywracać ustawień fabrycznych nie chcę, więc korzystam ze starszej wersji ściągniętej z neta.
Interface wbudowanych aplikacji jest bardzo ładny i intuicyjny, nawigacja dotykowa także jest świetna.

Są jednak też wady - największą jest niezbyt czuły i nieprecyzyjny panel dotykowy (a w tym przypadku właściwie naciskowy). Nie ma szans zrobić czegokolwiek opuszkami palców, przy nawigacji można bez problem przyzwyczaić się do stukania paznokciami, klawiatury ekranowej da się za to używać tylko rysikiem a i tu czasem można się poirytować (chociaż mam kolegę który przy mnie normalnie pisał palcami, może to kwestia wprawy). Oryginalne słuchawki są dość niskiej jakości. Nawigowanie po długich e-bookach bywa kłopotliwe. Filmy odtwarzają się z nie więcej niż ok 12 fps co skutkuje wyraźnym klatkowaniem do którego można się jednak przyzwyczaić. Są problemy z kompatybilnością aplikacji Java, zwłaszcza że w ogóle liczba tych na ekran dotykowy już jest ograniczona.

Podsumowując, nie zamieniłbym go na żaden nie posiadający WiFi. Ogólnie nie widziałem żadnego telefonu z podobnymi możliwościami w takim przedziale cenowym.

BTW, znalazłem dzisiaj wyjątkowo atrakcyjną aukcję na Allegro, trochę żałuję że nie poczekałem miesiąc z tym zakupem bo zaoszczędziłbym grubo ponad 100zł i miał jeszcze telewizję analogową (w której funkcjonalność jednak krańcowo wątpię, ale zawsze).
http://allegro.pl/sciphone-i9-3-2-cala- … 27171.html

Offline

 

#6 2010-10-06 21:59:55

 Mr.Forumowicz

Użytkownik

Skąd: www.uziwamp.pun.pl
Zarejestrowany: 2010-10-05
Posty: 5
Punktów :   
Model telefonu/ów: Nokia 6230
Operator: Plus
WWW

Re: Mam pere pytań i9+++

Witam

Na początek dziękuje za twoje  spostrzeżenia co do i 9 "Avallach " Pozdrawiam. No ale jak to przed kupnem nowego  telefonu mam jeszcze parę pytań.


1.Czy ten telefon nadaje się tylko do dzwonienia "chodzi mi tu o to ze szukam ładnego telefonu można powiedzieć ze szpanerskiego który ma ładnie wyglądać i dzwonić nie potrzebuj gierek mp 3 i innych wodotrysków <fajnie jak by miał dobry aparat >"

2.Dlaczego na allegro są takie zróżnicowane ceny od 70-do 200 zł czym to się różni i o co tu chodzi skoro parametry są takie same.



Mam nadziej ze to moje ostatnie pytania przed zakupem tego telefony<Pozdrowienia dla całego forum>

Offline

 

#7 2010-10-07 09:50:35

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: Mam pere pytań i9+++

1. Wydaje mi się że telefon nadaje się do dzwonienia. Ale aparat to ma VGA 640x480 (przynajmniej wersja i9+++)

2. co do rozbieżności ceny to nie jest aż taka duża ponieważ telefony które kosztują ok 70zł mają koszty przesyłki na poziomie 50 zł (są wysyłane z chin) i to trochę zawęża przedział cenowy . Chyba najlepiej brać najtańszą wersje wysyłaną z polski, ale pamiętaj żeby sprawdzić komentarze no i jakaś gwarancja (chociażby rozruchowa) by się przydała.

Dodano:
Tak nawiasem mówiąc nie istnieje coś takiego jak 100% polskie menu i wszyscy którzy tak piszą kłamią (chyba że któremuś chciało się tłumaczyć ponad 4000 zwrotów z angielskiego na po prawny polski).

No i z tego co widzę na allegro to tylko telefony powyżej 200 zło są wysyłane z polski (ale mogłem coś przeoczyć)


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#8 2010-10-07 18:22:54

 Mr.Forumowicz

Użytkownik

Skąd: www.uziwamp.pun.pl
Zarejestrowany: 2010-10-05
Posty: 5
Punktów :   
Model telefonu/ów: Nokia 6230
Operator: Plus
WWW

Re: Mam pere pytań i9+++

Dzieki wielkie za odpowiedz .

Czy mając ten telefon kupił byś go teraz.


A i czy miałeś jakieś awarie w swoim tel i skąd zamawiałeś

Ostatnio edytowany przez Mr.Forumowicz (2010-10-07 18:28:03)

Offline

 

#9 2010-10-07 18:48:16

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: Mam pere pytań i9+++

Ja swojego odkupiłem od kolegi i zrobiłem to głównie z ciekawości .

Z miałem problem z portem ładowania ale takiego go już odkupiłem od kolegi więc nie wiem jak do tego doszło (podejrzewam że ktoś na szybko wpinał wtyczkę). Jest jeszcze problem z ładowaniem baterii na włączonym telefonie mianowicie po naładowaniu do pełna tel przełącza się na zasilanie bateryjne i po chwili znowu ją doładowuje więc jeżeli ładujesz na włączonym tel. to pilnuj go (chyba że już poprawili ten błąd), albo ładuj baterię na wyłączonym telefonie.
Oczywiście parę razy telefon zamieniłem już w cegłę przez zabawy z firmware, ale nawet jak telefon się nie włącza to bez problemu się flash-uje

Prawdopodobnie telefonu drugi raz bym nie kupił (chyba że znowu trafiłby mi się za ok 50 zł:D), ale to jest związane z tym, że dla mnie telefon rzadko służy do dzwonienia, a częściej do umilania wykładów przez przeglądanie internetu lub oglądanie filmów. (z resztą jak sprawdzisz moje dwa pozostałe telefony to zrozumiesz co mówię )

Może poczekaj aż Avallach odpowie na te pytania


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#10 2010-10-10 09:50:00

Avallach

VIP

Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 67
Punktów :   
Model telefonu/ów: M. Milestone, SciPhone i999
Operator: PLAY

Re: Mam pere pytań i9+++

Na początek chciałbym napisać że aukcja do której dałem link okazała się oszustwem. Zdążyłem zamówić dwa egzemplarze, na szczęście nie zrobiłem wpłaty na konto i czekam teraz na odpowiedź Allegro co czynić w obecnej sytuacji (aukcję skasowali, użytkownika zbanowali, ale transakcja do wykonania nadal jest).

1. Ten telefon nadaje się nie tylko do dzwonienia, ale akurat aparat ma wyjątkowo słaby. Moim zdaniem największą zaletą jest WiFi (do tego tematu zajrzałem właśnie z telefonu, jednak jako że zdecydowałem się od razu napisać dłuższego posta, wolałem specjalnie włączyć komputer - mówi to coś o tym jak się korzysta z klawiatury ekranowej )
2. Niektórzy sprzedawcy pośredniczą w inny sposób, niektórzy biorą na siebie sprowadzanie z Chin i rozprowadzają już z Polski, za co oczywiście sobie nieźle liczą. Poza tym jest multum podobnych modeli które także mogą się różnić ceną mimo pozornego podobieństwa. Jak widać z przykładu który przed chwilą przytoczyłem, wyjątkowo atrakcyjna cena może być także oszustwem (jednak można się tego od razu domyślić - sam to podejrzewałem gdyż sprzedawca nie miał żadnych komentarzy ani strony "O sobie").

Jak już pisałem zdecydowanie bym kupił, gdyby się udało w podobnej cenie to może nawet nowszy model (ale tylko z WiFi!). Awarii które przeszkodziłyby w korzystaniu z telefonu nie doświadczyłem.
Swój egzemplarz odkupiłem od użytkownika tego forum, Marshalla.

Ostatnio edytowany przez Avallach (2010-10-10 09:51:45)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl