GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-08-02 19:18:31

navyblue

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-02
Posty: 4
Punktów :   

GG w se w205

Od kilku miesięcy mam telefon sony ericsson w205 i od jakiegoś czasu próbuję
zainstalować w nim aplikację ggplus. Telefon był w sieci orange, ale mam
ściągnięty simlock z sieci plus. Jak uruchamiam tę aplikację dochodzi do
55% i pisze autoryzacja, i na tym się zatrzymuje. Czasem jest też tak, że zatrzymuje się na 5% i
wyskakuje "błąd systemu 0"(lub 505) a następnie " Aby się połączyć wybierz
połączenie WAP " . Czy wie ktoś jak mam zainstalować GG w moim telefonie?

i przy okazji nie wiem jaki ma być ustawiony profil internetowy. ^

Z góry dziękuję. :-)))

Offline

 

#2 2010-08-02 21:25:35

 LUKA2000

VIP

Skąd: WARSZAWA. PL
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 73
Punktów :   
Model telefonu/ów: CECT M002L WiFi TvPhone32GB
Operator: ERA i PLAY

Re: GG w se w205

Profil WAP/GPRS/MMS nalezy pobrać jako sms u operatora, zainstalować i wybrać aktywować z listy np ikonka WAP ustawienia i opcja.
Telefon nalezy również wyłaczyć po instalacji profilu i włączyc ponownie.

Były modele które miały w soft wgrany tak kod blokady na wybranego operatora, że usówanie simlock tylko pozwala uzywać sim kart ale ustawienia netu zostają.
Wykasuj profil poprzedni sieci innej i jak będziesz miał nowy ten co potrzebujesz to może będzie działać... zawsze pozostaje ręczne wpisanie ustawień profilu WAP/GPRS


Cect M002L WiFi TvPhone32GB

Offline

 

#3 2010-08-02 21:26:41

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: GG w se w205

może być prawdopodobne że problem nie tkwi w ustawieniach internetowych bo wtedy ggplus zatrzymałoby się na 8%. Nie jestem pewien gdzie dokładnie w tym telefonie się ustawia profile dla javy ale jeżeli wiesz gdzie to ustaw profil wap gprs (dla ggplus)

Jeżeli to nie zadziała to pozostaje jeszcze mobilne gg w tym wypadku ustaw profil na internet (internet gprs) i wtedy próbować uruchomić mgg (możesz zainstalować pobierając na komputer i wysyłając na telefon). Jednak musisz pamiętać że w mgg płacisz nie tylko za kożystanie z aplikacji ale także za przesyłanie danych dlatego w tym układzie polecałbym pakiet internetowy.


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#4 2010-08-03 11:46:09

navyblue

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: GG w se w205

nie mam tego profilu w ustawieniach Java... i nie da się usunąć poprzednich . tzn tych z sieci Orange. a jakie mają być dokładne ustawienia dla profilu Wap GPRS ? Bo szukałam w internecie. .ale nic nie chce zadziałać. Mobilne gg też mi nie działa.

Offline

 

#5 2010-08-03 15:01:22

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: GG w se w205

Ustawienia WAP
GPRS

    * Punkt dostępu: wap
    * Nazwa użytkownika: plusgsm
    * Hasło: plusgsm
    * Adres proxy: 212.002.096.016
    * Port proxy: 8080
    * Strona domowa: http://wap.plus.pl

Ustawienia Internet
GPRS

    * Punkt dostępu: internet
    * Strona domowa: http://wap.plus.pl

http://plus.pl/oferta_indywidualna/plus … _internet/

Możesz też spróbować wysłać konfiguracje automatyczną.


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#6 2010-08-03 20:06:50

navyblue

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: GG w se w205

utworzyłam ten profil i włączyłam.. ale nadal nic. chodzi o to że włączam gadu.. ładuje się normalnie a potem jak pojawia się to zielone okienko ^ ładuje się do 5% , za chwilę wyskakuje 'błąd systemu' i zaraz po tym ' Aby się połączyć użyj połączenia WAP' .. już naprawdę nie wiem co mam robić. .pomóżcie proszę. )

Offline

 

#7 2010-08-04 00:24:54

 LUKA2000

VIP

Skąd: WARSZAWA. PL
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 73
Punktów :   
Model telefonu/ów: CECT M002L WiFi TvPhone32GB
Operator: ERA i PLAY

Re: GG w se w205

navyblue napisał:

utworzyłam ten profil i włączyłam.. ale nadal nic. chodzi o to że włączam gadu.. ładuje się normalnie a potem jak pojawia się to zielone okienko ^ ładuje się do 5% , za chwilę wyskakuje 'błąd systemu' i zaraz po tym ' Aby się połączyć użyj połączenia WAP' .. już naprawdę nie wiem co mam robić. .pomóżcie proszę. )

odp.
Pisałem ci że była seria modeli różnych telefonów które miały sim-lock wybranej sieci i samo zdjęcie blokady w różnych punktach pseudo serwis za 10zł. tylko pozwala na zmianę karty sim i podstawowe usługi, z netem był problem i zostawał profil od kogo był sim-lock.

Z tego co piszesz to nie możesz skasować profilu starego a nowy nie chce się aktywować jako nowy domyślny dla WAP, lub coś żle robisz ?
Po instalacji profilu należy telefon wyłączyć i najlepiej wyjmij baterię a póżniej ponownie włącz i z listy aktywuj ok ten profil wap, spróbuj jeszcze poszukać oddzielnie w ustawieniach mms i internet czy nie masz tam coś inaczej zaznaczone... musi być wap a nie wap serwis

SE mają kilka innych ustawień dodatkowych niż inne marki.
Mam SE K500i i też jest inaczej niż w SEt280i lub SEt700

Pozdrawiam...LUKA2000


Cect M002L WiFi TvPhone32GB

Offline

 

#8 2010-08-04 11:50:09

navyblue

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: GG w se w205

"Pisałem ci że była seria modeli różnych telefonów które miały sim-lock wybranej sieci i samo zdjęcie blokady w różnych punktach pseudo serwis za 10zł. tylko pozwala na zmianę karty sim i podstawowe usługi, z netem był problem i zostawał profil od kogo był sim-lock."


a da się coś z tym zrobić?

Ostatnio edytowany przez navyblue (2010-08-04 12:00:09)

Offline

 

#9 2010-08-04 14:28:19

 LUKA2000

VIP

Skąd: WARSZAWA. PL
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 73
Punktów :   
Model telefonu/ów: CECT M002L WiFi TvPhone32GB
Operator: ERA i PLAY

Re: GG w se w205

navyblue napisał:

da się coś z tym zrobić?

odp.
Jeżeli z listy Internet-WAP_Profil nie daje się skasować i nie chce się instalować nowy Profil z auto sms, to dopisz nowy profil do listy_akceptuj go_ a następnie edytuj i wpisz ręcznie stosowne ustawienia nowego operatora. Na koniec zapamiętaj wszystko aby nowy profil powstał na liście wyboru. Wyłącz telefon z wyjęciem baterii i ponownie włącz.
W ustawieniach Internet-wap znajdz ten profil na liście i jego akceptuj jako nowy domyślny, może tak będzie ok. ?

Miałem kiedyś tel. Simens M35 z sieci IDEA/ORANGE po zdjętym sim-lock i był cyrk jak zrywało połączenia z ERA/taktak lub PLUS/simplus, a net przekierowywało do Orange i kasę straciłem ostro zanim się nie zobaczyłem w salonie Era dlaczego tak mnie wali po kieszeni... i okazało się że sim lock był zdjęty ale ustawienia wap zostały Orange i kiszka.
Telefon sprzedałem za 200zł szybko na stadionie za gotówkę aby pozbyć się problemu i nigdy więcej nie kupuję takich tel. po zdjętym simlock z innych sieci i tylko nowy bez simlock w którym można instalować profil auto lub manual.

Jak nic nie pomoże to polecam iść do punktu - salonu swojego operatora i poprosić aby ci ustawili wap/mms/gprs/css i ten gg poprawnie dla tego modelu SE, raczej nie odmawiają pomocy. 

A na przyszłość nie kupuj telefonów od kogoś taniej kombinowanych po zdjętym sim-lock z innej sieci w pseudo punktach serwisowych za 10zł.
Jak tel. legalny i nie kradziony to ERA usuwa sim za free profesjonalnie kodem z całego soft jak taki kupisz, ale generalnie już z sim-lock się nie sprzedaje nowych, co innego na abonament i umowy 12/24m-c.

Pozdrawiam...LUKA2000


Cect M002L WiFi TvPhone32GB

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl